پرورش شترمرغ کشتاری

پرورش شترمرغ کشتاری

در این نوشتار سعی میکنیم روشی ساده و مناسب افراد کم تجربه و کم سرمایه جهت پرورش شترمرغ کشتاری ارائه کنیم.
در این روش بهترین کار خرید جوجه شترمرغ های سه ماهه است.وسپس پرورش آنها تا رسیدن به وزن مناسب کشتاری که حدود شش ماه زمان خواهد برد. با این کار با کمترین هزینه و کمترین ریسک می توانید کار را شروع کنید تا به مرور با این کار آشنا شده و  تجربه بدست آورید.

زمین پرورش شترمرغ کشتاری

زمین باید کاملا مسطح شده باشد و در آن محل آبخوری و دان خوری جوجه ها مشخص و آماده باشد. حداقل زمین باید به شش قسمت اصلی تقسیم شده و حصار کشی مناسب انجام شود . البته یک قسمت با فاصله برای جوجه های بیمار نیز باید آماده سازی شود که در صورت بیماری جوجه به این قسمت انتقال داده شوند.

تقسیم بندی پرورش شترمرغ کشتاری

با توجه به میزان سرمایه تعداد خرید جوجه های سه ماهه را میشود تعین کرده و کل تعداد را به شش قسمت تقسیم کرده و در هر ماه یک قسمت را خریداری نموده و کار پرورش شترمرغ کشتاری را شروع کنید.با این تقسیم بندی جوجه ها در طی شش ماه به مرحله کشتار خواهند رسید و شما در طی این مدت به مرور میتوانید برای کشتار آنها اقدام کرده و در صورت کمبود درخواست فشار کمتری را بابت هزینه خوراک خواهید داشت.هر مرحله از خرید جوجه ها در یک قسمت نگهداری خواهد شد با این کار نوع و میزان خوراک شترمرغ ها قابل کنترل تر خواهد بود.

پلاک بندی در پرورش شترمرغ کشتاری

توصیه میکنیم برای کنترل و دقت بیشتر، هر جوجه در بدو ورود یک پلاک به آن نصب شود تا در طی زمان پرورش تک به تک حیوانات بررسی شده و تغییرات در هر جوجه برای کسب تجربه ثبت شود.

ثبت ها در پرورش شترمرغ کشتاری

در واقع هر جوجه از زمان ورود تا زمان کشتار صاحب یک شناسنامه خواهند شد که پس از مدتی با بررسی این شناسنامه ها میتوان تصمیماتی گرفت تا بازدهی بهتری بدست آورید.

محل خرید هر جوجه شترمرغ را ثبت نمائید.

تاریخ خرید و انتقال هر جوجه  را ثبت نمائید.

نوغ جیره مصرفی هر جوجه  را ثبت نمائید.

به صورت دوره ای وزن و ظاهر جوجه  را ثبت نمائید.

هر گونه تغییر در مکان ، جیره، ظاهر ، وزن ، بیماری و…. را ثبت نمائید.

آمادگی ارائه به کشتارگاه را ثبت نمائید.

تاریخ خروج از مزرعه را ثبت نمائید.

پس از چند دوره خواهید دید که چه اطلاعات گرانبهایی را در اختیار دارید. حتی برای خرید و جیره غذایی در حال تکامل و پیشرفت قرار خواهید گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.