پرواربندی شترمرغ

پرواربندی شترمرغ
پرواربندی شترمرغ
4 (80%) 6 vote[s]

پرورش جوجه شترمرغ تا رسیدن به سن کشتار و ذبح را پرواربندی شترمرغ می گویند.بهترین و ساده ترین راه برای ورود به کار پرورش شترمرغ پرواربندی شترمرغ است، مشروط به اینکه بازار فروش شترمرغ کشتاری در دسترس باشد. در کشورهای پیشرفته و با تجربه هر مجموعه پرورش شترمرغ در هر قسمت به صورت تخصصی فعالیت می کند، پرواربندی یک بخش از کار پرورش شترمرغ است که صرفا جوجه ها برای کشتار پرورش داده میشوند.

عوامل موثر در پرواربندی شترمرغ

تخصص ، تجربه و برنامه زمان بندی شده در این مرحله بسیار به پیشرفت و ارتقاء مجموعه جوان و تازه احداث شده کمک خواهد کرد. لازم است برای شروع به کار یک طرح اجرایی کامل همراه با زمان بندی و نحوه شارژ مالی و محل و زمان هزینه کرد سرمایه مشخص شده ،و همچنین برای پرواربندی جوجه شترمرغ ها تقسیم بندی زمانی و مکانی در طرح مشخص باشد. البته برای فروش شترمرغ کشتاری نیز با برنامه عمل کنید.

تفکیک در پرواربندی شترمرغ

طرحی که برای پرواربندی نوشته میشود در آن حتما جوجه ها در زمان های مشخص و تعداد مشخص در فارم های جداگانه قرار گیرند ، تا در زمان های متفاوتی به سن کشتار رسیده و در آن زمان طبق برنامه بفروش برسند. توجه داشته باشید که باید مکانی جداگانه برای نگهداری شترمرغ های بیمار در نظر گرفته باشید. و همچنین دسترسی به دامپزشک پیش بینی شده باشد.البته داشتن یک انبار جهت خوراک جوجه های شترمرغ هم لازم است. مطمئنأ با یک برنامه ریزی مناسب برای پرواربندی شترمرغ در زمان فروش نیز با درصد موفقیت خوبی مواجه خواهید شد.

خوراک در پرواربندی شترمرغ

خوراک جوجه شترمرغ و انتخاب جیره مناسب غذایی برای پرواربندی بسیار دقیق و ضروری است ، نوع جیره بستگی به آب و هوای محل ، نژاد شترمرغ و نوع شیوع بیماری ها در منطقه و……. دارد. لازم است در این مورد کاملا با دقت عمل کنید ، ممکن است برای بهره وری بهتر ناگزیر از تغییر چندباره جیره غذایی شوید تا راندمان خوبی بدست آورید.

امکانات مورد نیاز پرواربندی شترمرغ

حداقل زمین مورد نیاز شش هزار متر مربع بوده ، که باید در آن فارم های مختلف جهت پرورش جوجه ها در نظر گرفت.

یک فارم جهت نگهداری جوجه های بیمار

انبار جهت خوراک جوجه ها

تاسیسات ، خوابگاه ، راهروهای انتقال

و حدود ۸۰۰ میلیون تومان سرمایه که طی دو تا چهار ماه به مجموعه تزریق میگردد.

مشاوره برای پرواربندی شترمرغ

مجموعه ما آمادگی دارد در این ضمینه مشاوره های حضوری ارائه نموده و با همکاری مستقیم و یا غیر مستقیم شما را در پیشبرد اهدافتان یاری رساند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *