ویتامین ها در روغن شترمرغ

ویتامین ها در روغن شترمرغ

روغن شترمرغ

ویتامین ها در روغن شترمرغ بسیار غنی مورد بوده و کاملا و تماما برای بدن انسان مورد نیاز است و اکنون به بررسی اجمالی آن می پردازیم.

روغن شترمرغ،ماده ای ضد التهاب و طبیعی می باشد که تسکین دهنده ی درد و گرفتگی عضلات کمک کننده در رفع کردن کبودی و زخم ها می باشد . روغن شترمرغ در برابر بادهای شدید و طوفانی و تابش شدید خورشید از پوست محافظت می کند .

ویتامین ها در روغن شترمرغ و نبض ما

ما اغلب اوقات برای اینکه درمان بهبود یابد از داروهای تجویز شده ، مسکن ها و یا ژل و کرم های موضعی استفاده می کنیم . بومی های کهن در استرالیا ، به این باور رسیده اند که روغن شترمرغ فایده های خیلی زیادی برای بدن انسان دارد و می تواند کاهش دهنده ی دردهای زانو و مفاصل باشد .همچنین منبع طبیعی از اسیدهای چرب امگا و ویتامین ها نیز می باشد .

ویتامین ها در روغن شترمرغ و کمک به مفاصل و دردها

به دلیل اینکه روغن شترمرغ اثر عمیقی بر روی التهاب می گذارد و یکی از ویژگی هایی که مطالعات بیشتری بر روی آن انجام شده است خاصیت ضدالتهابی به دلیل وجود ویتامین ها در روغن شترمرغ می باشد .

ویتامین ها در روغن شترمرغ

ویتامین A در روغن شترمرغ

سرشار از آنتی اکسیدان ها می باشد و ترمیم کننده پوست است .

ویتامین Eدر روغن شترمرغ

آنتی اکسیدانی است که ترمیم کننده می باشد .

امگا 3 در روغن شترمرغ

اسیدلینولنیک ، اسید چربی است که برای سلامت قلب مفید می باشد .

امگا 6در روغن شترمرغ

اسیدلینولنیک ، اسید چربی می باشد که دردهای عضلانی و مفصلی را تسکین می دهد و کمک کننده ی حفظ سلامتی کل بدن است .

امگا 9 در روغن شترمرغ

بازسازی کننده ی سلول های پوستی بوده که مورد تایید قرار گرفته است .

ترپینز(Terpines) در روغن شترمرغ

به عنوان یک ضدعفونی کننده شناخته شده است .

نه تنها روغن شترمرغ بهبود دهنده ی التهاب است بلکه به علت اینکه این روغن غلظت پایینی دارد ، توانایی نفوذ به لایه های زیرین پوست و رسیدن به عضلات و مفاصل را دارد .

روغن شترمرغ بدون مولکول ها فسفری است . پوست ما کمبود فسفولیپید دارد . به این معنی می باشد که در پوستمان فسفر وجود ندارد . این مواد اجازه نمی دهد مواد فسفری از طریق پوست ما نفوذ کنند .

شما وقتی که ماده ای را بر روی پوست خود می گذارید که بدون فسفرلیپید یا بدون فسفر باشد ، از طریق پوست شما مستقیما جذب خواهد شد .

روغن شترمرغ اسید چربی می باشد که غیر قطبی و یکنواخت است . اسید چرب های غیر قطبی به راحتی از میان سلول ها نفوذ می کنند . روغن شترمرغ مثل چربی های حیوانی دارای زنجیره ی کوتاه اسیدهای چرب است . گرچه روغن شترمرغ همانند اسید چرب های بلند شبیه به روغن های گیاهی عمل می کند .

همچنین روغن شترمرغ کمدوژنیک نیست . این موضوع به این معنی می باشد که منافظ سطحی پوست در صورت استفاده کردن از این نوع مواد بسته نمی شوند و سریع و عمیق به درون پوست نفوذ می کند .

درمان درد زانو با روغن شترمرغ

درد عضلات و مفاصل در اکثر اوقات به علت کار بیش از حد عضلات ، آسیب و فعالیت های مربوط با کار و ورزش بوده است . درد عضلات و مفاصل ، در بعضی از موارد پس از چند روز یا چند هفته کم می شود اما در کسانی که دچار آرتروز ،RSI و درد سیاتیکی عضلات و مفاصل هستند به مراقبت و درمان روزانه نیازمند هستند ،به منظور اینکه سلامتی بدنشان بازگردد.

دردهای مفصلی بیشتر در مفصل زانو دیده می شود و علتش این می باشد که زانو در حفظ تعادل بدن نقش بسیار مهمی دارد و وزن بدن را متحمل می شود . عضلات کمر و شانه ها هم به دلیل اینکه روزانه بیشتر از عضلات دیگر مورد استفاده قرار می گیرند ، بیشتر به درد و گرفتگی دچار می شوند .

انواع مشخصی از دردهای عضله و مفاصل هستند که با انجام نرمش های عمومی کاهش می یابند طراحی این نرمش ها به صورتی می باشد که عضلات شما را فعال نگه داشته و فرم می دهند تا فعالیتی منظم داشته باشند . اما بعضی وقت ها برای اینکه گرفتگی عضلات از بین برود کمک بیشتری لازم است .

یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین روش ها برای درمان درد عضلات ماساژدادن بدن با روغن می باشد . گرفتگی عضلات و مفاصل را ماساژ باز می کند اما ماساژ به همراه استفاده کردن از روغن شترمرغ به علت خاصیت ضدالتهابی که دارد اثر ماساژ را دو برابر می کند .

همه ی موارد تاثیر گذار در درمان گرفتگی عضلات را روغن شترمرغ دارد که نیاز شما را از مصرف کردن داروهای شیمیایی مسکن و ضد التهاب مثل ایبوپرفن رفع می کند .

ویتامین ها در روغن شترمرغ و درد عضله و مفاصل

اکثرافراد وقتی که درد عضلات و مفاصل دارند به سراغ مسکن ها و دارو های شیمیایی می روند حال ما به شما توصیه می کنیم که به جای اینکه به سراغ مصرف این داروها بروید به سراغ روش های طبیعی بروید که بر روی بدن و سیستم گوارشی شما هیچ گونه عوارض جانبی نگذارد.

با توجه به این که در روغن شترمرغ خاصیت ضدالتهابی قوی موجود است و همچنین نفوذ پذیری روغن شترمرغ درسطح خارجی پوست ، می توان آن را برای آرتروز، دردهای عضلانی ( کشیدگی ، گرفتگی و رگ به رگ شدن عضلات ) درمانی موثر در نظر گرفت .

استفاده از روغن شترمرغ برای کاهش یافتن درد مفاصل ، تورم و سختی مفاصل بر روی دست ها، پا ، زانو و آرنج ، فوایدش بسیار مشهود می باشد . خشک و سفت شدن مفصل ها علل خصوص در دست ها دیده می شود .

روغن شترمرغ اهمیت ویژه ای را برای درمان این موارد دارد. روش استفاده اش به این صورت می باشد که روزانه دو یا سه بار همراه با روغن شترمرغ ناحیه دردناک را ماساژ بدهیم .

روش درمان کبودی ودرد عضلات با استفاده از روغن شترمرغ

کبودی های تازه ی پوستی و گرفتگی عضلات سطحی را روغن شترمرغ برطرف می کند . روش درمانش هم این است که ناحیه ی مورد نظر را با روغن شترمرغ ماساژ بدهیم.

البته باید به این نکته هم توجه کنید که نرمش هایی که مخصوص کشیدگی و گرفتگی عضلات هستند هم تاثیر بسیار مفیدی دارند که در صورت استفاده از روغن شترمرغ به همراه این نوع نرمش ها ، بر روی درد و کبودی اثر بسیار زیادی دارد.

برای دردهای عضلانی ماساژ با روغن بسیار مفید می باشد حال اگر ماساژ همراه با روغنی باشد که خواص ضد التهابی بی نظیری دارد مثل روغن شترمرغ ، این اثر چندین برابر خواهد شد .

جمع بندی

برای درمان درد عضلانی و درمان آرتروز روغن شترمرغ پیشنهاد می شود . مطالعات انجام گرفته خاصیت ضد التهابی روغن شترمرغ را برروی انواع بیماری ها اثبات می کند که تورم و گرفتگی را کاهش می دهد و حرکت مفاصل را راحت تر می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.