قیمت روغن شترمرغ

قیمت روغن شترمرغ

قیمت روغن شترمرغ در بازار ایران از تفاوت هایی برخوردار است، و این تفاوت به گزینه های مختلفی بستگی دارد از جمله شیوه روغن کشی ، کیفیت چربی ، قیمت چربی ، میزان عرضه و میزان تقاضا و همچنین وجود مجوزهای لازم .حال به بررسی آنها میپردازیم:

تاثیر شیوه روغن کشی بر قیمت روغن شترمرغ

در شرایط امروز از شیوه های مختلفی برای روغن کشی شترمرغ استفاده میشود، متداولترین آنها استفاده از روش حرارت غیر مستقیم است که به کمک آب انجام میشود . یک روش هم حرات مستقیم است که بدلیل از بین رفتن بیشتر خاصیت چربی از این روش خیلی کم استفاده میشود. روش دیگری هم وجود دارد که در آن هیچ حرارتی وجود ندارد و تقریبا افشره از چربی گرفته میشود. این شیوه هم بدلیل وجود دانه های چربی و پوست و اضافات دیگر استفاده نمی شود. بهترین شیوه روغن کشی از چربی شترمرغ شیوه ای است که در کتب سنتی از اطبای بنام توضیح داده شده است . این شیوه را تا کنون در هیج کجا استفاده نکرده اند، ولی در این روش کلیه خاصیت ها حفظ شده و اثر بسیار مطلوبی را از خود نشان میدهد.

استفاد از روشهای مختلف میتواند در صد قابل ملاحظه ای از قیمت روغن شترمرغ را شامل شود.

بهترین شیوه روغن کشی از چربی شترمرغ شیوه ای است که در کتب سنتی از اطبای بنام توضیح داده شده است .

تاثیر کیفیت چربی بر قیمت روغن شترمرغ

چربی هم با توجه به نکاتی از کیفیت متنوعی برخوردار است از جمله تازگی چربی ، شیوه نگهداری تا زمان روغن کشی، سن و تغذیه شترمرغ ذبح شده . در مزارع پرورش شترمرغ و کشتارگاه های شترمرغ ، تغذیه و رفتارهای متفاوتی در مورد شترمرغ وجود دارد که بر کیفیت چربی شترمرغ اثر خواهد گذاشت و این در قیمت روغن شترمرغ اثر خواهد گذاشت.

قیمت چربی شترمرغ

با توجه به شرایط عرضه و تقاضا و قیمت چربی شترمرغ نوسان اندکی را دارد. به عنوان مثال در زمستان اندکی چربی شترمرغ گران میشود و در تابستان به علت سخت شدن نگهداری قیمت آن اندکی کاهش پیدا میکند.توسان قیمت چربی هم در قیمت روغن شترمرغ اثر خود را تا حدودی نشان میدهد ولی ناچیز است.

عرضه و تقاضای روغن شترمرغ

درتمامی عرصه های اقتصادی میزان عرضه و میزان تقاضای خرید باعث نوساناتی در قیمت خواهد شد ، روغن شترمرغ هم از موضوع مستثنی نیست.

مجوز های روغن شترمرغ

وجود یا عدم وجود مجوزهای تولید روغن شترمرغ مستقیما بر تقاضای خرید اثر میگذارد و این خود باعث افزایش قیمت روغن های دارای مجوز میشود ، و در همین راستا تقاضای خرید روغن های فاقد مجوز را کاهش داده وباعث کاهش قیمت روغن های فاقد مجوز میشود.به هر ترتیب روی قیمت روغن شترمرغ اثر خود را گذاشته است.

قیمت روغن شترمرغ

قیمت روغن شترمرغ در ایران با توجه به تمام عواملی که در بالا توضیح داده شد ، از حدود 10 هزار تومان تا 100 هزار تومان ( 60 سی سی ) متغییر بوده و هر روغنی با توجه به کیفیت و شیوه فرآوری آن قیمت گذاری شده است.

روغن شتر مرغ های ارزان قیمت !

جهت خرید روغن شتر مرغ توجه داشته باشید که برخی از روغن های ارزان قیمت از چربی های منجمد داخل حفره شکمی و زیر پوستی تهیه شده و فرآوری آن با روش های ابتدایی روغن کشی میباشد و موازین بهداشتی و اصول توصیه شده در کتب طب سنتی در آن لحاظ نشده است.

قیمت روغن شتر مرغ با کیفیت

روغن شتر مرغ های با کیفیت و مرغوب معمولا از اصول روغن کشی که در کتب طب سنتی آمده است پیروی کرده و موازین بهداشتی را در فرآوری روغن شتر مرغ رعایت می کنند. بدین جهت هزینه و زمان روغن کشی بالا رفته و در نتیجه قیمت روغن شتر مرغ برای مصرف کننده بیشتر از سایر رقبا خواهد بود.

قیمت روغن قلم شترمرغ

قیمت روغن قلم شترمرغ هم از تنوع برخوردار است ولی بسیار کمتر . شاید شما بتوانید دو یا سه مورد روغن قلم شترمرغ بیابید، ولی به هر حال روغن قلم شترمرغ در صورتی با کیفیت است که طبق موازین بهداشتی و توصیه های طب سنتی تولید شود.

روغن قلم شترمرغ تولیدی ما با رعایت تمامی نکات بالا قابل ارائه بوده و هر 60 سی سی آن 250 هزار تومان بوده و برای شما ارسال میگردد.

2 thoughts on “قیمت روغن شترمرغ

 • دی 15, 1396 at 8:34 ق.ظ
  Permalink

  بسیار عالی و با کیفیت ، روغن های این مجموعه رو به دوستان پیشنهاد می کنم

  Reply
 • بهمن 12, 1396 at 8:25 ق.ظ
  Permalink

  سپاسگذارم از شما بابت مطالب خوب و مفیدتون ، موفق و پیروز باشید.

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.