" /> زمین و سالن پرورش شترمرغ چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

زمین پرورش شترمرغ

زمین پرورش شترمرغ

زمین پرورش شترمرغ : در اولین گام جهت راه اندازی یک مزرعه پرورش شتر مرغ بایستی به زمین و موقعیت جغرافیایی مناسب پرداخت در ادامه این مطلب به بررسی این مطلب می پردازیم .

زمین مناسب جهت پرورش شترمرغ

بسته به اینکه چه گزینه هایی در شروع کار در نظر گرفته اید باید تصمیم بگیرید که چه مقدار زمین برای جفت گیری نگهداری جوجه پرورش پرنده تا سن کشتار و تجهیزات جوجه کشی مزرعه خود اختصاص دهید. ممکن است فضا های دیگری را برای ساختمان های اداری , فروشگاه یا محل استراحت کارگران در نظر بگیرید.

گروه بندی معمول شتر مرغ های بالغ به صورت دسته های سه تای یعنی یک نر و دو ماده است، البته ممکن است شما نگهداری جفتی(یک نر ویک ماده)یا دسته های چهار تایی(یک نر وسه ماده)یا نگهداری دسته جمعی را در نظر بگیرید.  ما نگهداری جفتی یا سه تایی را توصیه می کنیم به دلیل اینکه کنترل عملکرد فردی هر پرنده در این حالت به سهولت امکان پذیر است.

توجه داشته باشید که فضای مورد نیاز برای پرورش دسته سه تایی 30متر در 50متر ودر مجموع 1500متر مربع است .

فضای مورد نیاز جوجه شترمرغ ها

جوجه شترمرغ ها در 1 ماه ابتدای زندگی به فضای کمی نیاز دارند فضای 2 متر در 10متر برای 20 جوجه کافی است. جوجه شترمرغ ها سرعت رشد بسیار خوب و بالایی دارند، لذا باید توجه داشته باشید که باسرعت رشد جوجه ها نیاز به زمین و فضای پرورشی به سرعت افزایش می یابد و شما باید پیش از آن فکری به حال آن کرده باشید.

سالن مناسب برای پرورش جوجه شترمرغ

بسته به شرایط آب وهوایی جوجه ها هنگام شب به سالن احتیاج دارند. در صورت وجود منبع گرمایی همه جوجه ها باید به این منبع گرمایی دسترسی داشته باشند. بر اساس احتیاجات بدنشان جوجه ها باید دور از حرارت بنشینند. زمانی که جوجه ها مستقیما از هچر به زیر سایه بان در طول روز منتقل می شوند در دو هفته اول به یک لامپ حرارتی در طول شب احتیاج دارند. سایه حتی به شکل سایه درخت عامل مهمی برای شتر مرغ ها درهر سنی است. در مواقعی که در نظر دارید تجهیزات جوجه کشی را خودتان داشته باشید باید ابعاد اتاق مورد نیاز را در نظر داشته باشید که بستگی به انکوباتور و هچر خریداری شده دارد. یه یک اتاق برای انکوباتور یک اتاق برای هچر, محلی برای تمیز کردن تخم ها و محلی اختیاری برای ذخیره تخم ها قبل از قرار دادن در انکوباتور نیاز دارید.

5 thoughts on “زمین پرورش شترمرغ

 • آوریل 15, 2018 at 7:48 ب.ظ
  Permalink

  خیلی عالی است

  Reply
 • فوریه 15, 2019 at 8:06 ب.ظ
  Permalink

  ممنون از زحماتتون:متشکرم

  Reply
 • فوریه 26, 2019 at 6:31 ب.ظ
  Permalink

  مطالبتون خیلی عالی هستند ممنونم

  Reply
 • آوریل 8, 2019 at 9:55 ق.ظ
  Permalink

  سلام ببخشيد پرورش شترمرغ در مازندران امكان پذيره شرايط خوبي داره يا خير

  Reply
  • اکتبر 4, 2019 at 5:25 ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   امکان پذیر است و مزرعه های بزرگ هم وجود دارند. اما بازدهی مزرعه بستگی به شرایط و موقعیت جغرافیایی زمین شما دارد.

   Reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *