زمین پرورش شترمرغ

زمین پرورش شترمرغ
زمین پرورش شترمرغ
۴.۲- ۳۹

زمین مناسب جهت پرورش شترمرغ

زمین پرورش شترمرغ : در اولین گام جهت راه اندازی یک مزرعه پرورش شتر مرغ بایستی به زمین و موقعیت جغرافیایی مناسب پرداخت در ادامه این مطلب به بررسی این مطلب می پردازیم .

بسته به اینکه چه گزینه هایی در شروع کار در نظر گرفته اید باید تصمیم بگیرید که چه مقدار زمین برای جفت گیری نگهداری جوجه پرورش پرنده تا سن کشتار و تجهیزات جوجه کشی مزرعه خود اختصاص دهید. ممکن است فضا های دیگری را برای ساختمان های اداری , فروشگاه یا محل استراحت کارگران در نظر بگیرید.

گروه بندی معمول شتر مرغ های بالغ به صورت دسته های سه تای یعنی یک نر و دو ماده است، البته ممکن است شما نگهداری جفتی(یک نر ویک ماده)یا دسته های چهار تایی(یک نر وسه ماده)یا نگهداری دسته جمعی را در نظر بگیرید.  ما نگهداری جفتی یا سه تایی را توصیه می کنیم به دلیل اینکه کنترل عملکرد فردی هر پرنده در این حالت به سهولت امکان پذیر است.

توجه داشته باشید که فضای مورد نیاز برای پرورش دسته سه تایی ۳۰متر در ۵۰متر ودر مجموع ۱۵۰۰متر مربع است .

فضای مورد نیاز جوجه شترمرغ ها

جوجه شترمرغ ها در ۱ ماه ابتدای زندگی به فضای کمی نیاز دارند فضای ۲ متر در ۱۰متر برای ۲۰ جوجه کافی است. جوجه شترمرغ ها سرعت رشد بسیار خوب و بالایی دارند، لذا باید توجه داشته باشید که باسرعت رشد جوجه ها نیاز به زمین و فضای پرورشی به سرعت افزایش می یابد و شما باید پیش از آن فکری به حال آن کرده باشید.

بسته به شرایط آب وهوایی جوجه ها هنگام شب به سالن احتیاج دارند. در صورت وجود منبع گرمایی همه جوجه ها باید به این منبع گرمایی دسترسی داشته باشند. بر اساس احتیاجات بدنشان جوجه ها باید دور از حرارت بنشینند. زمانی که جوجه ها مستقیما از هچر به زیر سایه بان در طول روز منتقل می شوند در دو هفته اول به یک لامپ حرارتی در طول شب احتیاج دارند. سایه حتی به شکل سایه درخت عامل مهمی برای شتر مرغ ها درهر سنی است. در مواقعی که در نظر دارید تجهیزات جوجه کشی را خودتان داشته باشید باید ابعاد اتاق مورد نیاز را در نظر داشته باشید که بستگی به انکوباتور و هچر خریداری شده دارد. یه یک اتاق برای انکوباتور یک اتاق برای هچر, محلی برای تمیز کردن تخم ها و محلی اختیاری برای ذخیره تخم ها قبل از قرار دادن در انکوباتور نیاز دارید.

One thought on “زمین پرورش شترمرغ

  • فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ at ۷:۴۸ ب٫ظ
    Permalink

    خیلی عالی است

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *