روغن شترمرغ برای رشد مو

قیمت روغن شترمرغ

در این زمینه تخقیقاتی در برخی نقاط جهان در حال انجام است ولی آنچه تا کنون از تحقیقات ابراز شده تاثیر روغن شترمرغ برای رشد مو را تایید کرده است.

روغن شترمرغ برای رشد مو

در پروتکل های درمانی افزایش رشد مو ، استفاده از روغن شترمرغ در طی چند هفته از شروع درمان ، موفقیت های چشمگیری داشته است .در ناحیه ی جلوی سر تحریک رشد مو بسیار مشکل تربوده و رشد مو در بقیه ی ناحیه های سر مانند کف سر و پس سر می باشد .

داروهایی که مورد تایید FDA می باشد مانند Rogaine و propecia در رشد موی قسمت جلوی سر توفیق چندانی نداشته اند . هنوز علت این مسئله مشخص نمی باشد .

در سراسر دنیا آزمایشگاه های مختلفی هستند که بر روی این روغن معجزه آسا یعنی روغن شترمرغ در حال تحقیق کردن می باشند . روغن شترمرغ از چربی های زیر پوستی قسمت های ناحیه پشت و شکم این پرنده به دست می آید.

در صورتی که این روغن به روش های استاندارد تهیه شده باشد تقریبا می توان گفت نیمی از آن به صورت اسیدهای چرب غیر اشباع و نیم دیگرش به صورت اشباع است روغن های غیر اشباع در( مصرف خوراکی )بسیار مفید برای سلامت قلب می باشند .

در تحقیقات نشان داده شده که قسمت اعظم اسیدهای چرب اشباع نشده ی روغن شترمرغ را اولئیک تشکیل می دهد و مسئول خواص معجزه آسای روغن شترمرغ در نفوذ کردن سریع و راحت به لایه های عمیق پوست و مفاصل و همچنین تحریک رشد مو به اسید اولئیک مربوط است .

روغن شترمرغ برای رشد مو

می توان گفت این روغن به طور کامل خنثی است زیرا تقریبا 100% روغن شترمرغ را تری گلیسریدها تشکیل می دهند . محققان دریافته اند که علت اینکه این روغن نفوذ بالا و سریعی به پوست انسان دارد این است که فسفولیپید کمی دارد یعنی در پوست انسان مقدار فسفر بسیار پایین می باشد .

هر ماده ای که فسفر داشته باشد و روی پوست انسان قرار گرفته شود پوست در برابر نفوذ آن مقاومت می کند . اما برعکس هر ماده ای که فاقد فسفر می باشد مثل روغن شترمرغ به راحتی به پوست نفوذ می کند .

روغن شترمرغ برای رشد مو

نفوذ پذیری یکی از مهم ترین خصوصیات روغن شترمرغ می باشد . این خاصیت به بالا بودن مقدار اسیداولئیک مربوط است . می توان روغن شترمرغ را با ترکیبات دارویی و آرایشی بسیاری ترکیب کرد و با استفاده از قابلیت نفوذ پذیری بالای آن ، به بافت های زیرین پوست انتقال داد .

این روش نسبت به ترکیباتی مثل Liposomes و ترکیبات Lontophorisis که به این منظور به کار برده می شوند بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از آن ها می باشد .

روغن شترمرغ برای مو

همان طور که گفته شد خود روغن شترمرغ به تنهایی سبب رویش دوباره ی موها می شود . خاصیت ضد التهابی روغن شترمرغ یکی از علت های این مسئله می باشد . روی خاصیت ضد التهابی روغن شترمرغ تعدادی از محققان برجسته استرالیایی کار کرده اند .

این تحقیقات می تواند سبب ورود نسل جدیدی از ترکیبات ضد التهابی به بازار شود که در مقایسه کردن با داروهای ضد التهاب موجود از یک سو اثرات سوء جانبی نداشته و از سوی دیگر مقرون به صرفه تر خواهد بود.

مطالعات روغن شترمرغ

خواص ضد التهابی روغن شترمرغ در مطالعاتی که قبلا انجام شده بود به اثبات رسیده بود،از جمله :

اثرات ضد دردی و ضد التهابی و کاهش تورم و سفتی مفاصل ، کم شدن درد ناشی از سائیدگی پوستی و کاهش درد ناشی از کشیدگی عضلانی ناشی از ورزش .

خصوصیت مهار فاکتور _ Tumor necrosis factor alpha (tnf_a یک سایتوکین التهابی موثر در طاسی وابسته به جنس مردان (MPB) یکی از مهم ترین خواص روغن شترمرغ می باشد .

نشان داده شده است که استفاده کردن به صورت موضعی از روغن شترمرغ به عنوان یک مهارگر آنزیم 5 آلفادوکتاز (Alpha reductase5) در سلول های هدف عمل می کند  همچنین رویش دوباره مو گفته شده است که به همین مسئله مربوط می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.