رفع جوش با روغن شترمرغ

رفع جوش با روغن شترمرغ
رفع جوش با روغن شترمرغ
4.7- 6

مزایای رفع جوش با روغن شترمرغ

رفع جوش با روغن شترمرغ : همانطور که میدانید روغن شترمرغ در موارد آرایشی بهداشتی به کار میرود، انتخاب رفع جوش صورت با روغن شترمرغ روش بسیار خوبی است اما باید در این زمینه با دقت به برخی نکات ،درست و صحیح از آن استفاده کرد تا بهترین نتیجه را در کوتاه ترین زمان به دست آوریم.

روغن شترمرغ به دلیل آنتی باکتریال بودنش و بخصوص ریز مولکول بودن ، بسیار خوب و سریع به پوست نفوذ کرده ، وبا وجود امگا 3  6 و 9 به گردش خون کمک خوبی کرده و همین امر به بهبودی جوش صورت کمک شایانی میکند.

رفع جوش با روغن شترمرغ

روغن های شترمرغ که در حال حاضر در بازارهای ما وجود دارد چون از چربی های داخل حفره شکمی و زیر پوستی استفاده میشود ، و همچنین روش های مرسوم در روغن کشی کمترین خاصیت های روغن شتر مرغ وجود دارد . البته اگر از روغن قلم شترمرغ استفاده شود تاثیر بسیار قویتر و سریعتری را خواهید دید.

 

تفاوت جوش ها

جوش ها با توجه به علت پیدایش آنها با هم تفاوت دارند. ما قصد ورود به مسایل پزشکی را نداریم ، فقط به صورت کلی باید گفت که جوش های دوره بلوغ با جوش های تنبلی کبد و جوش هایی که به علت مصرف بیش از حد گرمی ها و یا کمبود فعالیت بدنی و…… ایجاد میشوند تفاوت دارند.

در هر صورت مالش روغن شترمرغ (روغن قلم شترمرغ) برای رفع آنها ماثر میباشد.

نحوه مصرف روغن شترمرغ

برای رفع جوش صورت یا هر جوش دیگری بهترین روش این است که اول محل مورد نظر را با آب و صابون (استفاده از صابون های ضد جوش بهتر است) شستشو داده و پس از آن محل را با روغن شتر مرغ (روغن قلم شترمرغ توصیه میشود) به مدت یک دقیقه مالش دهید. پس از مالش روغن تا 15 دقیقه از تماس آب و یا پارچه و هر چیزی که موجب پاک شدن روغن شود خوداری کرده تا روغن جذب پوست گردد.این کار روزانه حداقل سه بار تکرار گردد . اما برای نتیجه گیری سریعتر و بهتر هر چند بار که میتوانید این کار را تکرار کنید.

2 thoughts on “رفع جوش با روغن شترمرغ

 • January 18, 2018 at 2:29 pm
  Permalink

  من شنیدم استفاده از روغن شترمرغ تاثیر نداره ، اگه کسی استفاده کرده و تاثیرش رو دیده لطفا اینجا اطلاع بده تا بقیه هم اطلاعات درست و واقعی در این مورد داشته باشن.

  ممنون

  Reply
 • October 23, 2018 at 5:57 pm
  Permalink

  به این نکته باید توجه کرد که جوش ها دلایل مختلفی دارند ، اما اهمیت استفاده از روغن شترمرغ و فواید آن در کتب طب سنتی ذکر شده و خواص آن اثبات شده است.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *