دل و جگر شترمرغ

دل و جگر شتر مرغ

یکی از خوش خوراک ترین قسمتهای این پرنده غول پیکر، دل و جگر شتر مرغ است.تقریبا 2/5 تا 3 کیلو گرم وزن دل و جگر میشود.به لحاظ ظاهری شبیه دل و جگر گوساله بوده ،ولی بسیار خوشمزه تر و پرخاصیت تر از آن .در زمان میل کردن آن به لطافت این گوشت پی میبرید و بی اختیار آن را با مشابه گوسفندی قیاس خواهید نمود.

دل و جگر شتر مرغ مولد و کشتاری

دل و جگر شترمرغ کشتاری تا کمی پیش جداگانه به فروش می رفت، ولی امروزه آنقدر متقاضی دارد که خریدار، لاشه را بدون دل وجگر تحویل نمی گیرد و نشان از بازار گرم و خوب برای این محصول دارد.آنقدر دل و جگر شترمرغ لطیف است که حتی دل و جگر شترمرغ مولد کاملا لطیف و خوش خوراک بوده ،و تفاوت محسوسی با دل و جگر شترمرغ پرواری (جوان) ندارد.البته نوع تغذیه شترمرغ میتواند در با کیفیت تر شدن این محصول اثر گذار باشد.

شاید برای شما مفید باشد
arrow_forward adjustخواص تخم شترمرغ

 

دل و جگر شتر مرغ

خواص دل و جگر شترمرغ

سرشار از آهن و پروتئین بوده و بشدت در تقویت خون سازی بدن انسان ماثر واقع میشود.افرادی که فقر آهن داشته و یا کم خون هستند با مصرف آن کمک به بهبودی خواهند کرد . البته باید دقت داشت که زیاده روی در مصرف آن صورت نگیرد،که این امر یعنی زیاده روی در مصرف هر چیزی مناسب نیست. دل و جگر شترمرغ خاصیت گرمی دارد و از این بابت با طبع انسانها سازگاری دارد.همانطور که همه میدانند گوشت مرغ و گوساله سرد است به همین دلیل خوردن آن توصیه نمیشود ،که البته گوشت شترمرغ این مشکل را ندارد.

نحوی طبخ جگر شترمرغ

این محصول همانند تمامی محصولات مشابه بهترین نوع طبخ آن با سیخ نازک بوده وهر چه باریکتر خورد شود سریعتر و بهتر پخته خواهد شد. البته میشود به کمک توری هم آن را گباب کرد و یا در روغن سرخ نمود ولی متداول ترین شیوه طبخ آن همان کباب کردن بوسیله سیخ نازک است.

قیمت دل و جگر شتر مرغ

این محصول از شترمرغ امروزه متقاضی زیادی پیدا کرده است و قیمت آن هر روز دچار افزایش میگردد ولی هم اکنون دل و جگر شترمرغ قیمتی بیش از 55 هزار تومان در هر کیلو رسیده و احتمال افزایش آن بسیار زیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.