دستگاه جوجه کشی شترمرغ

دستگاه جوجه کشی شترمرغ

دستگاه جوجه کشی شترمرغ :‌ در این وب سایت به طور تخصصی به پرورش و جوجه کشی شترمرغ پرداخته ایم و در مورد سوالات و مسائل رایج که پیش از شروع این کسب و کار مطرح می شود مقالات بسیاری منتشر نمودیم، پس از تهیه زمین مناسب نوبت به خرید تجهیزات جوجه کشی می رسد که مهم ترین و پر هزینه ترین آن دستگاه جوجه کشی است. با توجه به تفاوت های جوجه کشی شترمرغ با سایر پرندگان در خرید ماشین جوجه کشی مناسب شترمرغ نیز باید نکاتی را توجه نمایید تا متضرر نشوید.

چه نوع دستگاهی برای جوجه کشی شترمرغ مناسب است ؟

ابتدا توجه نمایید که جوجه کشی و پرورش شترمرغ در مقیاس کوچک مقرون به صرفه نیست و این مسئله را بارها متذکر شده ایم. بنا براین شما برای راه اندازی یک مزرعه پرورش شترمرغ باید حداقل هایی را رعایت نمایید و در تهیه دستگاه و تجهیزات نیز این مسئله صدق میکند. به طور مثال دستگاه هایی ۴ تایی یا ۱۲ تایی برای تکثیر شترمرغ توصیه نمی شود و شما بهتر است به فکر دستگاه های صنعتی با ظرفیت بالا باشید.

برخی از تولید کنندگان ادعا می کنند که دستگاه های مناسب برای جوجه کشی شترمرغ از سایر دستگاه های متفاوت است، اما بسیاری از دستگاه های دیجیتال و اتوماتیک امروزه قابلیت تنظیم را به شما دهند تا رطوبت دما و سایر عوامل را مطابق نیاز و نوع تخم نطفه دار خود تنظیم نمایید و هر دستگاهی که این شرایط را برای شما فراهم نماید ، گزینه ی مناسبی است.

بنابراین بهتر از جهت اطلاع دقیق از مشتریان و فعالان صنعت پرورش طیور پرس و جو نمایید و یا از فروشندگان معتبر مشاوره بگیرید.

دستگاه جوجه کشی شترمرغ

دستگاه جوجه کشی شترمرغی چه ویژگی هایی دارد ؟

ابتدا بهتر است بگوییم که در دستگاه های مدرن و امروزی با توجه به اینکه برنامه های مختلفی جهت پرندگان مختلف دارند و رطوبت و دما را با توجه به نیاز تغییر می دهند به شما امکان جوجه کشی هر گونه پرنده ای را میدهند. هر دستگاهی که ظرفیت مناسب و شانه های مناسب تخم شترمرغ را داشته باشد به شما امکان تکثیر و جوجه کشی از این پرنده را می دهد.

ضمنا با توجه به وزن و ابعاد تخم شترمرغ بهتر است از کیفیت و قدرت موتور دستگاه مطمئن شوید تا توانایی چرخش تخم ها را داشته باشد و مستحلک نشود.

بهتر است بپرسیم دستگاه جوجه کشی خوب و مناسب چه دستگاهی است !؟

در خرید دستگاه باید به کیفیت بدنه ، قطعات و لوازم آن توجه نمایید. و جدا از تمام این موارد کیفیت خدمات پس از فروش و تعهد فروشنده مهم تر از هر چیزی می باشد.

تخم نطفه دار شترمرغ

تنظیمات دمای دستگاه

دمای مناسب برای دوران ستری ۳۶.۲ درجه سانتی گراد

دمای مناسب برای دوران هچر ۳۷ درجه سانتی گراد

رطوبت دستگاه

یکی از مسائل حساس در جوجه کشی این پرنده ، تنظیمات رطوبت دستگاه است. تخم نطفه دار شترمرغ برای تبدیل شدن به جوجه نیاز کمتری به رطوبت دارد و در برخی شرایط ممکن است نیاز به رطوبت گیری و کاهش رطوبت داشته باشیم.

مهم ترین دلیل آن پوست ضخیم و مقاوم تخم ها می باشد. پوست تخم مانع خروج رطوبت می شود و در مناطقی که رطوبت هوا بالا و شرجی است باید روطبت محیط را کاهش دهیم.

محاسبه رطوبت تخم شترمرغ در دستگاه

برای بررسی میزان رطوبت و تنظیم دستگاه لازم است که وزن کشی و کندلینگ تخم ها هفته ای یک بار انجام شود و وزن هر تخم را ثبت نمود. در ابتدای کار رطوبت دستگاه را بهتر است ۲۵ درصد تنظیم نموده.

هفته اول

در هفته ی اول معمولا تخم ها ۲ الی ۲.۵ درصد از وزن خود را از دست می دهند. اگر پس از ۱ هفته کاهش وزن بیشتری را شاهد بودید به معنی کمبود رطوبت است و می توانید ۴ درصد رطوبت دستگاه ها افزایش دهید ( تا یک هفته )

اما اگر شاید کاهش وزن کمتر از ۲ درصد بودید به معنای رطوبت بالای دستگاه می باشد. هر چه رطوبت بیشتر باشد آب داخل تخم نطفه دار کمتر تبخیر می شود. در این شرایط باید تنظیمات دستگاه را تغییر داده و حدود ۳ الی ۵ درصد رطوبت را کاهش دهید.

معمولا با استفاده از کولرگازی می توان رطوبت محیطی که دستگاه در آن مستقر شده است را کنترل کرد و برای افزایش رطوبت نیز از بخارسازهای التراسونیک می تواند استفاده نمود.

اکسیژن ماشین جوجه کشی شترمرغ

هر چه میزان رطوبت را در دوران هچری افزایش دهیم پوست تخم نرم تر شده و میزان اکسیژن بیشتری به جنین می رسد. با توجه به اینکه پوست تخم شترمرغ سخت و ضخیم است تغییر میزان اکسیژن دستگاه تا ۱۰ درصد می تواند نقش موثری در افزایش بازدهی و جوجه آوری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *