تشخیص روغن شترمرغ اصلی

تشخیص روغن شترمرغ اصلی

تشخیص روغن شترمرغ اصلی چیست ؟

بسیاری از خریداران برای تشخیص روغن شترمرغ اصلی مشکل دارند و نمی دانند برای تفکیک آن چگونه عمل کنند. برای این منظور توضیحاتی ارایه میشود.

از زمان های قبل تر برای مردم جهان خواص روغن شترمرغ آشکار بوده است . درکمتر ماده ای خاصیت های جادویی مثل جوانسازی پوست ، رفع التهابات ، حفاظت در برابر نور خورشید ، لایه برداری ، رفع جوش و لک ومک ، ترمیم جای سوختگی و … پیدا می شود .

بعد از اینکه روغن شترمرغ شفابخش رواج پیدا کرد ، عده ای سود جو به تقلب در این ماده دست زدند و نمونه هایی تقلبی از روغن شترمرغ را وارد بازار کردند که متاسفانه باعث بد نامی روغن شترمرغ شد و باعث شد عده ای از این روغن نا امید شوند. روغن شتر مرغ اصل بسیار کاربردی و پر خاصیت می باشد.

نکاتی برای تشخیص روغن شترمرغ اصلی

1 ) در دمای معمولی اتاق (حدود 25 درجه ) این روغن باید کاملا به صورت مایع قرار بگیرد و در آن هیچ نوع ماده ی جامدی موجود نباشد .

2 ) روغن شترمرغی که اصل باشد در هوای سرد به صورت جامد و سفید رنگ می باشد و در دمای معمولی به رنگ زرد و طلایی دیده می شود .

3 ) روغن شترمرغ بسیار ریز دانه خواهد بود و به علت گران روی ( حالت رونده داشتن ) در اثر گرمای محیط ممکن است ، این ریز دانه ها سر ریز کند .

4 ) روغن شترمرغ جذب خیلی سریعی دارد و در مدت 5 تا 7 دقیقه جذب پوست شده و بر روی پوست هیچ گونه حالت چربی باقی نمی ماند و بعد از این مدت به شستشو با مواد شوینده نیازی ندارد و به راحتی پاک می شود.

5 ) روغن شترمرغ اصل بوی مخصوص به خود را دارد که از دیگر روغن های گیاهی آن را متمایز می کند که از این طریق می توان خوب و مرغوب بودن آن را تشخیص داد.

4 thoughts on “تشخیص روغن شترمرغ اصلی

 • آوریل 10, 2019 at 2:17 ق.ظ
  Permalink

  با سلام دماي مناسب براي نگهداري روغن شترمرغ چه دمايي است؟ مدت يكماه درمحفظه اي نزديك ب حرارت شديد بخاري برقي نگهداري شده ،آيل خاصيت خودش رو حفظ كرده ؟

  Reply
  • اکتبر 4, 2019 at 5:24 ب.ظ
   Permalink

   با درورد
   احتمالا بوی تند و ناخوشایندی خواهد داشت و از تاثیر بالایی برخوردار نخواهد بود.

   Reply
 • آوریل 16, 2019 at 4:35 ب.ظ
  Permalink

  روغنی که قسمت زیریش جامد ولی روش مایع هست اصله

  Reply
  • اکتبر 2, 2019 at 9:23 ق.ظ
   Permalink

   جامد یا مایع بودن روغن بستگی به دمای هوا دارد و این راه درستی برای تشخیص روغن شترمرغ اصلی نیست.

   Reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *