تاریخچه روغن شترمرغ

تاریخچه روغن شترمرغ

تاریخچه روغن شترمرغ

تاریخچه روغن شترمرغ : در 2000 سال قبل مصریان شترمرغ را برای کشیدن ارابه هایشان  تربیت می کردند . آرسنیو ملکه ی مصری بر شترمرغ زرین شده ای سوار می شده است . در روم در مسابقات گروه هی از شترمرغ برای کشیدن ارابه ها استفاده می کردند .

ژنرال های رومی به عنوان نشانه ای از رهبری و فرماندهی کلاه خودهایشان را با پرهای شترمرغ می آراستند  وهمچنین همسرانشان به عنوان سلطنتی ،خود را با پرهای شترمرغ می آراستند و در کارهای روزمره شان بر شتر مرغ سوار می شدند .

تاریخچه روغن شترمرغ : در غارهای چین پوست شترمرغ کشف شده که مربوط به 250 سال قبل می باشد و توسط انسان ها مورد استفاده واقع شده اند . شواهد بدست آمده که می گوید بوشمن های اولیه در آفریقای جنوبی برای گوشت این پرندگان را شکار می کردند .

برای ظروف آب از پوست های شترمرغ استفاده می کردند و تخت های تزئینی از آنها می ساختند . در معبدهای مصری نقاشی های قدیمی از شتر مرغ کشف شده است که بیانگر این می باشد که این حیوانات توسط آن ها تا حدی اهلی شده اند .

شتر مرغ نشانه ی تمی ، الهه ی مصری صداقت و عدالت بوده است . فرعون ها وخانواده ی آن ها جزء طبقات برتری بودند که می توانستند بادبزن هایی داشته باشند که از پر شترمرغ ساخته شده بود .

دانستنی های جالب در تاریخچه روغن شترمرغ

تاریخچه روغن شترمرغ : در 3000 سال قبل روغن شترمرغ در فرهنگ های مصری ، رومی و آفریقایی به عنوان یک ماده ی آرایشی و همچنین برای درمان درد و رماتیسم استفاده شده است .

مستندات تاریخی که راجب به روغن شترمرغ می باشد برمی گردد به زمان های خیلی قدیم یعنی قرن اول پس از میلاد . و از آن برای درمان زخم، سوختگی ها ، ناراحتی های پوستی ،اگزما ، خشکی پوست و مو و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شده است و برای صدها سال این رویه ادامه داشته است .

مطالب زیادی درباره ی استفاده از روغن شترمرغ در قرن اول پس از میلاد توسط پلیتی فیلسوف رومی نوشته شد . امروزه همه ما می دانیم که روغن شترمرغ حاوی اسیدهای چرب ضروری امگا6 و امگا 9 است .

این اسیدهای چرب ضروری به حفظ سلامت غشاء های سلول کمک کرده ، همچنین استفاده از مواد مغذی را بهبود می بخشد و موجب متابولیسم سلولی شده و کنترل می کنند .

آن ها مواد خامی را فراهم می کنند که به کنترل فشار خون ، لخته شدن آن ، آماس ، درجه حرارت بدن و سایر اعمال بدن کمک می کند . امگا 6 و امگا 9 هر دو مرطوب کننده و حالت دهنده ی پوست می باشند .

از لحاظ خواص روغن شترمرغ و روغن امو خیلی به هم شباهت دارند و نتایجشان مشابه است . برای تولید محصولات حفاظت کننده پوست ، مو و لوسیون های برطرف کننده درد ، روغن شترمرغ ایده آل می باشد .

دوره معاصر

پس از آنکه در دوره ی معاصر شترمرغ به واسطه ی برداشت پرهای باشکوهش شکار می شد منقرض شد ، و اکثرا در مناطق قلمرو طبیعی است و در وضعیت حفاظت شده جنوبی قرار داد. در حال حاضر در سراسر دنیا مزارع پرورش شتر مرغ راه اندازی می شود .برای بازار جهانی گوشت ، پر ، روغن و تخم تولید می کنند .در این مقاله به بررسی فواید و مزایای استفاده از این روغن شگفت انگیز می پردازیم . با ما همراه باشید.

تاریخچه روغن شترمرغ

این روغن بسیار مفید با مزایای بسیاری که دارد سالهای اخیر در کشور ما نیز از بسیار محبوب شده است و برای مصارف درمانی ،آرایشی و بهداشتی بسیار به کار می رود.

چنانچه قصد خرید روغن شتر مرغ را داشتید می توانید از طریق این وب سایت اطلاعات کسب کرده و با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

تاریخچه توزیع روغن شترمرغ و کیفیت محصولات در ایران

نزدیک به یک دهه است که این روغن در بازار ایران توزیع می شود و نوسانات زیادی را به خود دیده است . کیفیت محصولات توزیع شده بسیار متفاوت بوده و هیچگونه استانداردی در آنها رعایت نشده است .این مهمترین عامل لطمات به بازار توزیع می باشد . متاسفانه تولید این روغن تا کنون اکثرا به دست پرورش دهندگان بوده است . این گروه تحقیقات لازم وکافی در این زمینه را نداشته اند. در بسیاری از موارد تولید این روغن به کارگران مزرعه سپرده میشود، که آنها اصلا نمی دانند موارد مصرف و نیازهای بهداشتی روغن کشی چیست و چه ضرورت هایی دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.